החיים הם לא ורוד וכחול

המדריך לחינוך והורות במודעות מגדרית

הצעה מיוחדת לארגונים,
ולנשות ואנשי חינוך והוראה

בואו לקרוא מהו מגדר, ואיך הוא משפיע על ההתפתחות של הבנים והבנות שלנו.
למה קשה לזהות הטיות מגדריות ואיך מתקנים כדי שהבנות והבנים יוכלו להיות מי שהם והן באמת.

המתנה המושלמת לפסח לגננות, מורות, מורים
וכל העוסקות ועוסקים בחינוך

"מחקרים מראים שההשפעה של מורה עם הבנה במגדר על מדדים כמו שמחה, הצלחה וה־

  well being  הכללי של הילדות והילדים בכיתה היא דרמטית. אומנם יותר ויותר מורות ומורים

מתעניינים בנושא המגדר ובהשפעתו על ההתפתחות של הילדים והילדות, אולם העשייה היא לרוב נקודתית ולא מערכתית." (פרק 8, מערכת החינוך)

בספר פוקח עיניים זה תגלו מהם המרחבים העיקריים שממגדרים ומשפיעים על אושרם ועתידם של הילדות והילדים. תוכלו ביתר קלות לזהות את המסרים הסמויים, תבינו את השפעתם על התפתחות הילדות והילדים ותימצאו פתרונות יצירתיים למצבים מורכבים. 

 

 

המתנה המושלמת לפסח לגננות, מורות, מורים
וכל העוסקות ועוסקים בחינוך

הטיות מגדריות הן דבר מתעתע. קשה מאוד לזהות אותן. גדלנו עם אמונות שיש דברים שבנות אמורות להיות עדינות, מתוקות, שבנים אמורים להיות חזקים, ספורטיבים, טכנולוגים. כי ככה זה בטבע. לא? האמת שלא, לא באמת. לא כולם. כל כך הרבה שכבות של מגדר נראות לנו טבעיות, ונעלמת מאיתנו ההשפעה של ההטיות האלה על היכולות ותפיסת המסוגלות של הבנות והבנים. כדי לתקן להן ולהם את המרחב, את האפשרות, את העתיד, חייבים להבין איפה מתחבא המגדר, ומה הנזק שלו.

בספר זה תלמדו על ההטיות המגדריות ותקבלו את מודל מתנ"ה המודל שיסייע לנו להחליט על מה להתעקש ועל מה לוותר. הוא יאפשר לנו לצלוח דיונים בנושא מגדר בכיתה, בשיחה עם ההורים, עם גורמי מקצוע, בארוחות משפחתיות, עם חברים. המודל נשען על מחקרים בתחום המגדר, על ספרים מוכרים יותר ומוכרים פחות. הוא מעניק לנו את הכלים שבהם השתמשו כולן —מווירג'יניה וולף עד שריל סנדברג, כל אחת בדרכה, כל אחת מהזווית שחשובה לה. 

והוא המודל שמאפשר ליישם פדגוגיה מודעת מגדר בכיתה: מספר/מדידה, תוכן, נראות, התפתחות

מחירון לבתי ספר וגני ילדים

מחיר קטלוגי 96 שח

ברכישה של 40 ספרים ויותר, ניתן להזמין הרצאה במחיר מופחת, לצוותים החינוכיים, להורים או לכיתות

למזמינים עד 30.3.22, הספרים יגיעו לפני חופשת הפסח

ניתן לשלם בצ'ק או העברה בנקאית

מייל: daphnapeys@gmail.com 

הצעה מיוחדת לקראת פסח לבתי ספר וגני ילדים

הספר הוא מדריך פרקטי המקנה כלים
פשוטים לתקון ההטיות שמסביב.
תמצאו בו טיפים להתמודדות יומיומית, מענה לדילמות נפוצות וגם כלים
לשאלה הגדולה: מה ניתן לעשות כשאי אפשר לתקן? כשזה מה שיש.

מחברת הספר, דפנה פייזר, אם לשתיים, לשעבר אשת שיווק ופרסום, בעלת תואר שני בלימודי מגדר, מורה בתיכון, המקימה והמנהלת של קבוצת הפייסבוק 'הורות במודעות מגדרית' , עוסקת בשנים האחרונות בהרצאות, חינוך, יעוץ, וקידום מודעות מגדרית מתוך דאגה לעתיד הדור הצעיר של כולנו. 

מה אמרו על הספר ועל התכנים שלי?

דר' מירי רוזמרין, מרצה בכירה ללימודי מגדר, אוניברסיטת בר אילן.
“קראתי את הספר והיה נהדר. הוא קולח מובן ונותן עצות טובות. הוא גם מעוגן יפה במחקר בקיצור הצלחת לחבר בין מחקר לשטח יפה מאד.”
תאיר תגר שפריר, אם ל- 3, דוקטורנטית למגדר
"קראתי את הספר. שאפו ענק! הספר מצוין בעיני, מצליח להיות מאוד מקיף ויחד עם זאת תמציתי, מדעי ורציני אבל מוסבר בצורה בהירה ונגישה. הצלחת להתייחס להרבה נושאים חשובים ומורכבים באופן שמדבר בגובה העיניים ולא מתנשא, שמכיר במורכבות ולא מנסה לטשטש אותה. באמת עשית פה עבודה יוצאת מן הכלל בעיני."
יוסי רז, אב לבן ובת, איש הי-טק.
"בתור אב לבן ולבת, ודווקא בתור הורה שמשתדל להיות מודע להטיות מגדריות, דפנה האירה לי נקודות רבות שלא שמתי לב אליהן ביחס שלי אל הילדים, ונתנה לי הרבה חומר למחשבה וגם הרבה כלים פרקטיים לחיים היומיומיים על מנת לתת גם לבן שלי וגם לבת שלי נקודת מוצא שווה לחיים. הידע של דפנה, פתח לי ערוצים נוספים שאפשרו לי לתת להם לגיטימציה לבטא את כל קשת הרגשות שלהם, לאפשר להם להתנסות בסוגי פעילויות רבות ולבחור את מה שמתאים להם ללא ההקשר המגדרי, ובעיקר היא נגעה ביכולת שלי בתור הורה להתנתק מהסטיגמות המגדריות שעליהן חונכתי. בזכות כל זאת, התחלתי לפעול בבית הספר, לקידום מודעות מגדרית במערכת החינוך ובכלל".
נועה מאיר, אם לתאומים בן ובת, תל אביב.
"מאוד אהבתי את הגישה המתונה, שניתנת ליישום. ״לשים את ארגז המשחקים באמצע״. הענקת לי מודעות (״שריטה בעין״...), הבנה, ומוטיבציה לחתור לאיזון ככל הניתן, בידיעה שלא צריך ללכת אל הקצה (מותר ורוד :). השקעתך הרבה הורגשה לאורך כל המפגשים. תודה רבה והמון בהצלחה!!"
דנה טייטלר, אמא לשתי בנות ובן. אקוסטיקאית מקדמת מודעות מגדרית בקהילה, קרית אונו.
"דפנה דייקה לי דברים שהיו לי בראש אבל לא ידעתי לנסח למה מה מפריע לי או איך לשנות. היא פתחה לי את העיינים לדברים שהייתי עיוורת להם, על אף המודעות הטבעית שחשבתי שיש לי."
הקודם
הבא

בהזמנה עד 31.3.22

הספר יגיע לפני חופשת הפסח.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן